3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 236

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. El M gıdını, aşağıdaki gibi ortadan % katlayalım. Katladığımız kâğıdın tam ortasındaki kat izi, simetri doğrusudur. Simetri doğrusu, bir şekli iki eş parçaya ayırır. Bu şekilde iki eş parçaya ayrılan, katlandığında birbirinin üzerine gelen şekiller simetriktir.

Şimdi de kâğıdı, örnekteki gibi katlayalım. Şekil iki eş parçaya ayrılır ama katlandığında üst üste gelmez. Öyleyse simetri doğrusu değildir.

Aşağıda görüldüğü gibi bir geometrik şeklin birden fazla simetri doğrusu da olabilir.

  • Cevap:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.