3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 253

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıda verilen uzunlukları cetvelle çizerek civcivi, anne tavuğa ulaştırınız.

Şehirler veya ülkeler arası mesafeler ile uçakla yapılan yolculuklar, çok uzun olduğu için metre ile ifade edilemez. Bu sebeple özellikle yol ölçümlerinde kilometre kullanırız. Ne kadar yol gittiğimizi kilometre ile ifade ederiz. Kilometreyi kısaca km ile gösteririz.

Ankara – Eskişehir arasındaki uzaklık 234 kilometredir. İller arasında Yüksek Hızlı Tren ile daha kısa süre yolculuk yapılabilir.

  • Cevap3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.