6. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62

6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

MEVLİTTEN
Allah âdın zikredelim evvelâ Vacip oldu cümle işde her kula Allah âdın her kim ol evvel ana Her işi âsan eder Allah anâ
Allah âdı olsa her işin önü Hergiz ebter olmaya ânın sonu Her nefesde Allah âdın dî müdâm Allah âdıyla olur her iş tamam
Bir kez Allah dese aşk ile lisan Dökülür cümle günah misl-i hazan İsm-i pâkin pâk olur zikreyleyen Her murada erişir Allah diyen
ETKİNLİK
Süleyman Çelebi, Musahhah Mevlid-i Şerif, s. 6.
* Yukarıdaki dörtlüklere göre Allah’ı (c.c.) zikretmenin faydaları nelerdir? Aşağıda verilen örnekten de faydalanarak düşüncelerinizi yazınız.

Allah’ı zikretmek işlerimizin kolaylaşmasını sağlar

Bir Yorum yazılmış “6. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.