6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 314

6. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (2.Kitap) Sayfa 314 Cevabı

SORULAR

Yanda kareli zemin üzerindeki bir bölgeye ait kroki verilmiştir. Eş karesel bölgelerin bir kenar uzunluğu 2 metreyi gösterdiğine göre yeşil alanların toplamını, yolun ve kaldırımın alanlarını hesaplayınız.

Pelin’in kartonlardan kestiği birbirinin aynısı olan paralelkenarsal ve dik ikizkenar üçgensel bölgelerle yapacağı süsleme yanda verilen şekildeki gibidir.
IABI = IBCI = 5 cm ise
Pelin 10. adımın sonunda süsleme için kaç santimetrekare karton kullanır?

Kenan, kış aylarında sokakta kalan hayvanlar için kenar uzunlukları yukarıda verilen yan yüzleri aynı dikdörtgensel bölgelerden, ön ve arka bölümleri aynı üçgensel bölgelerden oluşan bir barınak yapacaktır.
Barınağın alt kısmı hariç tüm yüzeyi kumaşla kaplanacağına göre Kenan’ın en az kaç metrekare kumaşa ihtiyacı vardır?

  • Cevap: 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 314 Cevabı 2018-2019

20 yorum yazılmış “6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 314”

  1. Anlamıyosan kendin yap zorunlumusun buradan yapmaya hyr ozamn şşşşşşşşş suscaksın belki yapamamış sizde yapamıyosunuz yapsaydınız burdan bakarmıydınız yapamamış demek sizin gibi karışmayın ne yazıyosa onu yap

  2. Sende anlamıyon ben anlıyorum bunu ama kontrol için buraya giriyorum yav boşuna benim vaktimi harcama sikcm belanı şimdi

  3. AŞKIMIZI İLAN EDİYORUM BEN YANİ HİRANUR M.ENES’İ SEVİYORUM ONA SIRILSIKLAM AŞIĞIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.