7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Günlük hayatta sık kullanılan iş kavramı için hangi örnekleri verebilirsiniz

Günlük hayatta sık kullanılan iş kavramı için hangi örnekleri verebilirsiniz bu konuda sizlere kısa bilgiler verelim.

İş, bir kuvvetin bir cisim üzerinde etki etmesi ve o cismin yönünde de bir değişiklik olması halinde meydana gelen bir etkidir. İş yapmak için enerji gerekir. İş yapmak, bir cisim üzerinde etki oluşturmak ve o cismin yönünü ve doğrultusunu değiştirmek anlamına da gelir. Günlük hayatta iş yapmayı biraz fiziksel anlamının dışında da kullanmaktayız.

Günlük hayatta sık kullanılan iş kavramına örnekler olarak, bir valizi çekmek, bir kutuyu itmek, bisikleti sürmek, arabayı itmek şeklinde olabilir. İş yapmak için kuvvetin ve hareketin aynı yönde olması önemlidir. Kuvvet ve alınan yol işi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.