7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 213

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir üretici, paralelkenar biçimindeki bahçesinde yanda görüldüğü gibi gül, karanfil ve lale yetiştirmektedir. Gül yetiştirilen karesel bölge biçimindeki alan 81 m2 ve bahçenin uzun kenarı 15 m olduğuna göre lale ekili bölgenin alanı kaç metrekaredir?

2. Damla, el işi kâğıtlarından bir karesel bölge ile birbirine eş ikizkenar üçgenler keserek yandaki süslemeyi yaptı. Karesel bölgenin bir kenarı 24 cm ve üçgenlerin yükseklik uzunluğu 16 cm olduğuna göre süsleme için kaç santimet- rekare el işi kâğıdı kullanılmıştır?
3. Dikdörtgen biçimindeki halının içine, bu dikdörtgenin kenarlarının orta noktaları birleştirilerek bir motif oluşturuluyor. Halının alanı ile oluşturulan motifin alanları farkı kaç metrekaredir?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı

 

18 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 213”

  1. ماعندي شي بس لوبلجعارة والله ادري بيج اوتعبانه اوماعندج كلب والله تعالى بس والله مدخلت بس لوبلجعارة والله ادري ماتنسى الله ايسلمك بس والله ‘ بس اي ماترجع من صاحبك

  2. Evet cevaplara cevap anahtarından bakarsak kesin basarili oluruz yani.
    Buraya sırf yorumlar için geliyorum ben 8.sınıfım.

  3. Lan gerizekalı biz başarılı olmak için cevap anahtarından mı bakıcaz sirik maymunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.