7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 273

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 273

1. Yandaki grafik, bir ailenin aylık harcamalarını göstermektedir. Bu ailenin aylık kira gideri 600 TL olduğuna göre ailenin aylık yiyecek gideri kaç TL’dir?

2. 30 kişilik bir sınıftaki öğrencilerin 24 tanesi erkektir. Bu sınıftaki öğrenciler dairesel grafik ile gösterilirse erkek öğrencilere ait daire diliminin merkez açısının ölçüsü kaç derece olur?

3. Bir oteldeki turistlerin 20 tanesi Afrikalı, 15 tanesi Amerikalı, 10 tanesi de AvustralyalIdır. Bu oteldeki turistlerin sayısını gösteren daire grafiğini çiziniz.

4. Yandaki tablo, Zeynep’in yıllık okul giderlerini göstermektedir. Buna göre;
a. Zeynep’in yıllık giderlerinin yandaki tabloya göre daire grafiğini çiziniz.
b. Zeynep’in kitap için harcadığı paranın tüm giderlerinin yüzde kaçını oluşturduğunu bulunuz.

5. 180 kişilik bir öğrenci grubuna en çok hangi derste daha başarıh oldukları sorulmuştur. Alman cevaplara göre yandaki daire grafiği oluşturulmuştur.
a. Matematik dersinde kaç öğrenci başarılıdır?
b. Türkçe dersinde başarılı olan öğrenci sayısı, sosyal bilgiler dersinde başardı olan öğrenci sayısından kaç fazladır?

  • Cevap:

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 273 Cevabı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.