7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite İletişim ve İnsan İlişkileri Sayfa 27, 28 Düşünüyorum, Düşündüğümü Açıklıyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları

Düşünüyorum, Düşündüğümü Açıklıyorum Etkinlik Cevapları (7. Sınıf Sosyal Bilgiler)

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı 

Muhabir Buse’nin Dernek Başkanı ile yaptığı mülakatı okudunuz. Verilen mülakatı düşünceyi açıklama özgürlüğü açısından değerlendiriniz.

 • Cevap: Muhabir Buse’nin sorduğu sorulara kendi düşüncesi doğrultusunda cevaplar veren Dernek Başkanı Bisiklet Sürmenin hem doğaya hem insana katkılarından bahsetmektedir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Haklarımız, sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz sürece vardır.’’ sözünden hareketle düşünceyi açıklama özgürlüğünüzü kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekir? Yazınız.

 • Cevap: Demokratik toplumları diğer toplumlardan ayıran en önemli özellik, düşünceyi açıklama özgürlüğünün olmasıdır. Ancak düşüncemizin de anayasaya aykırılık taşımaması gerekir. Çünkü belirtilen alanlarda düşüncelerimiz yasalara uymazsa bunun sorumluluklarını taşımamız ve gereken cezaları kabullenmemiz gerekir.

Ülkemizde anayasal bir hak olan düşünceyi açıklama özgürlüğünün bize ve topluma katkıları nelerdir? Yazınız.

 • Cevap: Toplumdaki her insan, gerek yetiştiği çevre gerek aldığı eğitim ve gerekse kültürü ile birbirinden farklı düşüncelere sahiptir. Bu düşünceleri serbestçe açıklayan toplumlarda, hem birbirine saygı kültürü oluşmakta hem barış içinde yaşama olanakları artmakta hem de farklılıklar topluma zenginlik katmaktadır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite İletişim ve İnsan İlişkileri Sayfa 27, 28 Düşünüyorum, Düşündüğümü Açıklıyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları

43 yorum yazılmış “7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28”

  1. aynen ya güzel kopya var hocam bana sorarsa eğer bu cevabı söylerim ona hemde benım için hemde WEB güzel bir sayfa olur ve ben ödevlerimi burdan bakabılırım

 1. Arkadaşlar Bence Çok iyi ama yazdıklarınıza bir şeyler ekleyin çünkü biri sınıfta aynısını yazdıysa hoca anlar ona göre 😀

 2. Ben yapıyorum sonra kontrol ediyorum. Süperr ama yaa.
  Bu arada herkezin yeni öğretim yılı kutlu olsunn…

 3. O kadar güzel ki sınıfta ki herkes burdan bakiyo ve hocanin anlamasını sağliyorlar sağolsunlar…

 4. Arkadaşlar size bilafsölüyimi benim sütüme para atarlar sizin üstünüze toprak atarla yada yarak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir