9. Sınıf Fizik Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 83

9. Sınıf Fizik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 9. Sınıf Fizik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru1.Şekilde aynı koşullardaki K ve L sıvılarının kütle-hacim ve özkütle-hacim grafikleri verilmiştir. Buna göre sıvıların 50 cm3 lük hacimlerinin kütleleri…… oranını bulunuz.

  • Cevap

2.Şekildeki r ve 2r yarıçaplı küresel ve homojen X, Y cisimlerinin kütleleri sırasıyla m ve 2m’dir. Buna göre bu kürelerin yapıldığı katı maddelerin özkütleleri arasındaki oran…kaçtır?

  • Cevap: 4

3.Şekildeki r ve 2r yarıçaplı silindirlerde h ve 2h yüksekliğinde eşit kütleli K ve L sıvıları bulunmaktadır. K sıvısının özkütlesi 2 g/cm3 olduğuna göre L sıvısının özkütlesi kaç g/cm tür?

  • Cevap: 1/4 g/cm3

4.Şekildeki 4 cm kenar uzunluklu X küpü ile 2 cm yarıçaplı h yükseklikli Y silindiri aynı maddeden yapılmışlardır. X ve Y cisimlerinin dayanıklılıkları eşit olduğuna göre h kaç cm’dir? (r = 3 alınız.)

  • Cevap: 4 cm

 

20 yorum yazılmış “9. Sınıf Fizik Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 83”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir