3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 141

3. Sınıf Hayat Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Hayat Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Millî Birlik ve Beraberliğimiz Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı 

Sizce millî birlik ve beraberlik ne demektir? Bir örnek veriniz.

  • Cevap: Millî birlik ve beraberlik milletçe birliği, bir arada yaşamayı ve bütünlüğü belirtir. Toplumdaki millî birlik ve beraberlik duygusu, vatandaşları bir arada tutar.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 140 Cevabı 

Atatürk’ün “Türk milleti, millî birlik ve beraberlik içinde güçlükleri yenmesini bilmiştir,” sözüne örnekler veriniz.

  • Cevap: Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözüne en güzel örnek Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin ve ordumuzun göstermiş olduğu mücadeledir. Kurtuluş savaşında milletimiz birlik ve beraberlik içinde ülkemizden düşman işgalinden kurtulmasını sağlamıştır. 

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı 

Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız. Yazınızda duygu ve düşüncelerinize yer veriniz.

  • Cevap: 15 Temmuz İki Bin On Altı tarihinde, devletimize ve milletimize karşı bir saldırı yapılmıştır. Milletimiz, devletimiz parçalanıp bölünmek istenmiştir. Bu saldırıya halkımız, devletimiz ve ordumuz millî birlik ve beraberlik duygusu içerisinde karşı koymuştur. Düşmanların, devletimizi ve milletimizi bölmesine izin vermemiştir. 15 Temmuz, millî birlik ve beraberliğimizin bütün dünyaya gösterildiği gündür.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 139, 140, 141 Millî Birlik ve Beraberliğimiz Etkinlik Soruları ve Cevapları

 

25 yorum yazılmış “3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 141”

    1. Gerçekten çok teşekkürler sayeniz de ödevimi bitirdim çok sağolun 😘☺️☺️🤗😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir