4. Sınıf Din Kültürü Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 30

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 30 Cevapları

Aşağıda helal, haram, sevap ve günah kavramlarını kullanarak birer cümle yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Sosyal hayatımızda ve bireysel hayatımızda dini kavramlar, duygular ve düşünceler etrafımızı sarar. Sevap kazanmak, günah işlemek önemli kavramlardır. Sevap kazanmayı ve helal yollarda olmayı severiz. Bizi üzen ise günaha girmemiz ve harama bulaşmamız olur.

Bu nedenle iyi ve güzel ahlaklı bir birey olabilmek adına sürekli olarak sevaplar için çalışmamız ve mücadele etmemiz gerekir.

Helal, haram, sevap ve günah ile ilgili cümleler şu şekildedir:

*Haramdan sakınmamız lazım ki ateşe girmeyelim.

*İnsanların helal gıdalar tüketmesine yardımcı olalım.

*Sevaplarımız bizi cennete götürecektir.

*Günahlarımıza her zaman tövbe etmemiz gerekir.

Aşağıda Allah’a (c.c.) neler için dua edersiniz kısaca olarak ele alacağız.

Dua etmek, insanların inançları gereği yaptığı ameldir. Allah, duanız olmasa size ne diye değer vereyim ki, buyurmaktadır. Peygamber a.s., dua müminin silahıdır, demektedir. Dua etmek insanın çaresi kaldığı ya da çok mutlu olduğu anlarda yahut her an yaptığı bir fiildir.

Allah’a dua ederiz çünkü, Allah’a iman ederiz, Allah’ın güç ve kuvvet sahibi olduğuna iman ederiz. İstediğimiz zaman Allah’tan isteriz, Sakındığımız zaman Allah’tan sakınırız. Sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi yalnız Allah’a açarız. Allah’ı tek yardım etmeye muktedir olanımız kabul ederiz. Hayatı bu şekilde yaşar ve dualarımızı bütün ümmet için genişletiriz. Dua etmek insanı rahatlatır.

9 yorum yazılmış “4. Sınıf Din Kültürü Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 30”

  1. Resimler görünmüyo sarı kareler var. Nasıl bakicaz biz ya ayrıca İdil ve aleynada çok haklı

        1. Bu arada eğer bu desi kim paylaştıkça illaki girip bakıyordur oyuzden sizden ricam lütfen düzeltin bunu biz size güvenip bunu yazıyoruz paylaşıyoruz sizde düzeltin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir