4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174

1. Evimizde, okulda elektrik, su, besin gibi kaynakları kullanırken nelere dikkat ediyoruz?

  • Cevap: Elektrikli eşyalara asla ıslak elle dokunmuyoruz. Elimizi prize sokmuyoruz. Elektrikli eşyalarla oynamıyoruz. Su hayatımızın en önemli parçalarından biri. Vücudumuzun büyük bir kısmı su. Bu yüzden günlük su alımımıza dikkat ediyoruz. Besinlerin vücudumuzun sağlıklı olmasını sağladığını, bize enerji verdiğini ve hayatımızı devam ettirmeye yardımcı olduğunu biliyoruz.

2. Geri dönüşüm kavramı ile ilgili neler biliyoruz? Bilgilerimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap:  Geri dönüşüm hem ülkemizin ekonomisi açısından hemde doğanın korunması adına çok önemli bir olay olduğunu biliyoruz.

Yukarıda verilen resmi inceleyelim. Resimde gördüklerimiz için neler söyleyebiliriz? Suyun kullanımı doğru mu? Elektrikli aletler sürekli çalışırsa neler olabilir?

  • Cevap: Gündüz olduğu halde evin ışıkları yanıyor ve bu çok yanlış bir şey. Suyla işi olmadığı halde boşuna suyun çeşmesi açık ve boşuna akıyor. Çim biçme makinesi elektrikli bir araç ve çimleri sulamak için olan fiskiyeler açık olduğu halde çim biçme makinesiyle orada iş yapması çok yanlış.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 174 Cevabı

2 yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174”

  1. Cok salak birsey neden ben fen bilimleri diyiyorum ama baska sinifinin ki cikiyor arkadas bu nasil bir is ya alla halla

  2. Ama hiç ne acarsam açıyım farklı çıkıyor arkadaşım her halde her yerde farklı sınıfın ki cikiyor arkadaşım gercek diyiyorum ben 4 d deyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.