4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40

Sevgili arkadaşlar,
Bu görev bizim yaratıcı düşünme, araştırma yapma ve model oluşturma becerilerimizin gelişmesine katkıda bulunacaktır.
Çalışmamızı yaparken kitabımızın 11. sayfasındaki “Fen, Mühendislik ve Girişimcilik Uygulamaları” başlığı altındaki bilgileri okuyalım.
Bu çalışmamızı hazırlarken aşağıdaki adımları izlememiz bize yardımcı olacaktır:
1. Çalışmamızı yaparken öğretmenimizden yardım alalım. Öğretmenimizin rehberliğinde gruplar oluşturalım. Grup arkadaşlarımız arasında görev paylaşımı yapalım. Proje süresince yapacağımız çalışmaları planlayalım.
2. Fosillerin nasıl oluştuğu hakkında araştırma yapalım. Araştırma çalışmamıza göre hipotezimizi belirleyelim (Örneğin hipotezimiz “Fosiller canlı atıklarının kemik gibi sert kısımlarının milyonlarca yıl toprak altında kalmasıyla oluşur.” gibi olabilir.).
3. Fosillerin nasıl oluştuğu ile ilgili model oluşturmak için malzemelerimizi belirleyelim.
4. Edindiğimiz bilgilerden yararlanarak fosil modeli yaparken güvenlik önlemlerinin neler olduğunu arkadaşlarımızla tartışalım.
5. Malzemelerimizi kullanarak güvenlik tedbirlerimizi de alıp fosil oluşumu modelimizi yapalım.
6. Proje çalışmamız için bütçe planlaması yapalım. Planlamamızda giderlerimizi ve çeşitli kaynaklardan alınabilecek gelirlerimizi gösterelim.
7. Projemiz süresince edindiğimiz bilgileri, yapmış olduğumuz çalışmaları, bütçemizi ve modelimizi anlatan bir rapor hazırlayalım.
8. Modelimizi tanıtan poster, broşür veya elektronik sunu hazırlayalım.
9. Çalışmamızı öğretmenimiz tarafından belirlenen tarihte sınıfta sunalım.
• Bu çalışmadaki performanslarımız “Değerlendirme Anahtarındaki ölçütlere göre öğretmenimiz tarafından değerlendirilecektir.
• Yaptığımız modeli yıl sonunda bilim şenliğinde sunmak üzere saklayalım.

  • Cevap:

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.