4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

1. Çevremizde gördüğümüz maddeleri gruplandırmak için bu maddelerin hangi özelliklerinden faydalanabiliriz?

  • Cevap: Sert bir madde ise katı diyebiliriz. Akışkan bir madde ise sıvı diyebiliriz. Eğer sıkıştırılıp uçuşkanlığı varsa gaz diyebiliriz.

2. Bir temizlik bezi yapmak istesek hangi özelliğe sahip maddeleri kullanırız? Nedenlerini belirtelim.

  • Cevap: Mikrofiberden yapardım. Mikrofiber toz tutan bir maddedir. Bu yüzden mikrofiber bez yapardım.Çünkü annem sürekli toz alıyor. Ona yardımcı olmak isterdim.

Aniden yağmura yakalandığımızda ne yaparız?

  • Cevap: Bir çatı yada eve sığınırdım.

Eğer şemsiyemiz yanımızda ise onu açarız veya yağmurluğumuz varsa onu giyeriz. Şemsiye ve yağmurluk hangi maddelerden yapılmıştır? Şemsiye ve yağmurlukların bu maddelerden yapılmalarının nedeni ne olabilir?

  • Cevap: Su geçirmeyen bir kumaştan yapılmıştır. Şemsiye ve yağmurluklar yağmur sularından korunmamız için yapılır.Bu yüzden su geçirmeyen kumaştan yapılmaları gerekir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.