7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 47

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

4. Şekilde verilen termometre +5°C’u gösterirken ani bir soğuma sonucunda sıcaklık 2 kez 3°C düşmüştür. Buna göre son sıcaklık kaç derece Celcius’tur?

5. Yeni çalıştırılan bir derin dondurucuda sıcaklık her saatte 6°C düşmektedir. Dondurucunun çalıştırıldığındaki sıcaklığı +3°C’tur. 4 saat sonra dondurucunun sıcaklığı kaç derece Celcius olur?
6. Mert, su seviyesinden 5 m yükseklikteki bir tramplenden 1 m yükseğe sıçrayıp 4 m derinlikteki havuzun yarısına kadar dalmıştır. Buna göre, Mert kaç metrelik bir atlama yapmıştır?
7. Ahmet Bey’in 600 TL borcu, 740 TL alacağı var. Ahmet Bey’in borcu 4 kat, alacağı 2 kat arttığında mali durumu ne olur?

8. Bir sünger avcısı denize 10 m dalarak buradaki süngerleri aldı. Başka bir yerdeki süngerleri almak için ilk dalışının yarısı kadar daha dalış yaptı. Sünger avcısının son dalışta bulunduğu yer, deniz seviyesinden kaç metre aşağıdadır?
9. İki tam sayının toplamı -35’tir. Toplananlardan biri +25 olduğuna göre diğer toplananın yarısı kaçtır?
10. Bir yarışmada doğru cevaplanan her soru 5 puan kazandırmakta, yanlış cevaplanan her soru 4 puan kaybettirmektedir. Bu yarışmada 4 doğru, 6 yanlış cevap veren bir yarışmacının aldığı puanı tam sayıyla ifade ediniz.
11. Yanda bir ailenin gelir ve giderlerinden bazılarının bir, bazılarının da iki aylık tutarları verilmiştir. Tablodaki verilere göre bu ailenin 2 ay sonunda gelir ve gider farkı kaç Türk lirası olur?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Sorunun Videolu Çözümü:

11 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 47”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.