3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 149

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Anadol Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sesin İşitmedi Rolü Neler Öğrendik Cevapları

3. Sınıf  Fen Bilimleri Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 5.Ünite Çevremizdeki Işık ve Sesler Sayfa 148, 149 Sesin İşitmedi Rolü Neler Öğrendik Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Anadol Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

Aşağıda verilen kutucuklar içindeki ifadeler doğru ise “D”, yanlış ise “Y” yönünde yukarıdan aşağıya ilerleyiniz. Buna göre alttaki çıkışlardan hangisine ulaşırsınız?

  • Cevap

3. Sınıf Anadol Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 149 Cevabı

Aşağıda verilen resmi inceleyiniz ve alttaki soruların cevaplarını sebepleriyle noktalı yerlere yazınız (Koyunlardan çıkan ses şiddeti aynı düzeydedir.).

1. Çoban hangi renk koyunun sesini en şiddetli duyar?

  • Cevap:  Beyaz yünlü koyunun rengini daha şiddetli duyar çünkü beyaz yünlü koyun çobana daha yakındır.

2. Çoban hangi renk koyunun sesini en zayıf duyar?

  • CevapTuruncu yünlü koyunun çıkardığı sesleri daha az duyar çünkü turuncu yünlü koyunun çobana olan mesafesi uzak olduğu için daha zayıf duyar.

3. Çobanın çaldığı kavalın sesini en şiddetli duyan koyun hangisidir?

  • Cevap:  Çobanın çaldığı kavalın sesini en çok duyan beyaz yünlü koyundur çünkü beyaz yünlü koyun çobana en yakın koyundur.

4. Çobanın çaldığı kavalın sesini en zayıf duyan koyun hangisidir?

  • Cevap:  Çobanın çaldığı kavalın sesini en zayıf turuncu yünlü koyun duyar çünkü turuncu yünlü koyun çobana en uzaktır.

 

Bir Yorum yazılmış “3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 149”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.