3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 157

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 157

Yaşadığımız yer bir köy, küçük bir ilçe ya da büyük ve kalabalık bir il olabilir. Hangisi olursa olsun, yaşadığımız bu çevreyi diğer canlılarla paylaşırız. Yaşadığımız bu ortamda tüm canlıların etkileşim içinde olduğu güneş ışığı, toprak, hava ve su çevrenin cansız unsurlarıdır. Çevre, canlıyı kuşatan ve etkileyen her şeydir. Yukarıdaki görseli inceleyelim. Görselde gördüklerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Salıncakta sallanan ve onu sallayan 2 çocuk. Kaydıraktan kayan bir çocuk. 3 tane çocuğun top oynaması. Bir anne kuş ve onun yavruları. Ağaçlar.

Her canlının içinde yaşadığı ortam onun çevresidir. O hâlde yaşadığımız ve etkileşim hâlinde olduğumuz çevremizi en iyi tanımlayacak sözcükleri söyleyelim.

  • Cevap: Ağaçlar, Hayvanlar, İnsanların birbirleriyle yardımlaşması, dayanışması.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.