3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 179

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 179

Günlük Yaşamdaki Elektrik Amaç: Elektriğin günlük yaşamdaki önemini açıklamak İzlenen Yol
1. Defterimize yandaki gibi bir tablo çizelim. Tabloya evimizde ya da okulumuzda kullandığımız elektrikli araç gereçlerin isimlerini ve bunları hangi amaçlarla kullandığımızı yazalım.

  • Cevap:
Elektrikli Araç Gereçler Kullanım Amacı
Lamba Aydınlanmak için kullanırız.
Akıllı tahta Eğitim amaçlı kullanıyoruz.
Telefon İletişim kurmak için kullanıyoruz.
Elektrikli Soba Isınma amacıyla kullanıyoruz.

Gerekli Malzemeler: A4 kâğıt.
Elektrikli Araç Gereçler
Kullanım Amacı
2. Büyüklerimize elektriğin olmadığı dönemlerde günlük yaşamın nasıl olduğunu soralım. Onlardan bugün elektrikli araç gereçler ile yaptığımız işlerin o yıllarda nasıl yapıldığını anlatmalarını isteyelim.

  • Cevap: Dedemle bu konuyu konuştuğumda bana, aydınlanmak için o dönemlerde gaz lambası kullandıklarını, şuan kullandığımız elektrikli ısıtıcılar yerine odunlu soba kullandıklarını anlattı. Akşam olduğu zaman sokaklarda lambalar olmadığı için çok karanlık olduğunu anlattı.

3. Elde ettiğimiz bilgilerden yararlanarak elektriğin günlük yaşamdaki önemini açıklayan bir paragraf yazalım.
Sonuç
Yazdığımız paragrafı arkadaşlarımıza okuyalım.

  • Cevap: Eskiden evler ve sokaklar çok karanlıkmış. Şimdi ise evimizde lambalar, sokakta sokak lambaları var ve her yer aydınlık. Eskiden onlar odunlu soba kullanırken biz şimdi elektrikli ısıtıcılar kullanıyoruz. Elektrik sayesinde hayatımızı daha rahat yaşıyoruz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.