3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 218

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Anadol Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Pil Atıklarının Çevreye Verdiği Zararlar Cevapları

3. Sınıf  Fen Bilimleri Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 7. Ünite Elektrikli Araçlar Sayfa 217, 218, 219,  Pil Atıklarının Çevreye Verdiği Zararlar Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Anadol Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 217 Cevabı

Satıcılarda şarjlı piller ve tek kullanımlık piller olmak üzere iki farklı tür pil bulunur. Tek kullanımlık piller, şarjlı pillere göre daha ucuzdur ancak şarjlı piller yaklaşık 400 kez şarj edilebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında bir tane şarjlı pile ödediğimiz para, tek kullanımlık 400 adet pile ödediğimiz paradan daha azdır. Tek kullanımlık piller yerine şarjlı piller kullanıldığında hem daha az atık pil oluşur hem de pile harcanan paralardan tasarruf edilebilir.

  • Cevap:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.