3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

Yukarıdaki görseli inceleyelim. Görsele bakarak Dünya’nın yapısında neler olduğunu söyleyebiliriz?

  • Cevap: Bulutları görünce dünyamızda hava olduğunu alıyoruz.Bir nehir kenarı, burdanda su olduğunu alıyoruz. İnsanların üzerinde bulunduğu şey yani toprak. Bu durumda dünyamızın yapısında hava,su,toprak bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yaşadığımız yer Dünya yüzeyinin bir parçasıdır. Nerede olursak olalım Dünya yüzeyindeki toprağa, kayalara ve taşlara rastlarız. Bazı bölgelerde ise denizleri, gölleri ve akarsuları görebiliriz. Peki, havayı görebilir miyiz? Neden?

  • Cevap: Hava saydam olduğu için onu göremeyiz ama hissedebiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.