3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Yukarıdaki görseli inceleyerek toprakta ve suda bulunan havanın buralarda yaşayan canlılar için önemini tartışalım. Toprağın, suyun veya havanın kirletilmesi durumunda canlıların hayatı nasıl etkilenir? Bu varlıkların yerinde olsaydık neler hissederdik? Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Bizim yaşadığımız yeryüzünde hava olduğu gibi suyun içindede hava vardır.Suyun içinde yaşayan canlılarda bizim gibi nefes alıp vererek hayatlarını sürdürürler.Bu yüzden suyun içindeki havada çok önemlidir.Toprak kirlendiği zaman toprakta yetişen bitkiler,ağaçlar,meyveler sebzeler bunların hepsi verimli bir şekilde gelişmez.Ve biz bunları tükettiğimiz zaman bizde zarar görmüş oluruz. Su kirlendiği zaman,suda yaşayan canlılar zarar görür,biz su tükettiğimiz için kirli su içeceğimizden bizde zarar görürüz.Hava kirlendiği zaman, nefes almakta zorluk çekeriz, ve yine bize zararlı olacağından hastalıklara yol açar. Biz bu varlıkların yerinde olsaydık eğer çok kötü hissederdik. Çünkü yaşadığımız dünyanın başkaları tarafından kirletilmesi ve zarar görmesi çok kötü bir durum.Bu yüzden toprağı,suyu ve havayı kirletmemeye çevremizi temiz tutmaya özen göstermeliyiz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.