3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 37 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37

Okula giderken kuş seslerini veya arabaların korna seslerini duyabiliriz. Yediğimiz bir besinin tadını, çiçeğin kokusunu algılayabiliriz. Dokunduğumuz bir varlığın sertliğini veya yumuşaklığını da algılayabiliriz. Çevremizdeki varlıkların görünüşlerini, renklerini, seslerini, kokularını, sert veya yumuşak olmalarını, tatlarını nasıl algılarız? Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular nelerdir?

  • Cevap: Renklerini gözlerimiz sayesinde algılarız. Seslerini kulaklarımız sayesinde algılarız. Sert ve yumuşak olmasını iste dokunarak tenimizle algılarız. Tatlarını ise dilimizle algılarız. Görme duyusu,duyma duyusu, dokunma hissetme duyusu, tatma duyusu,koku alma duyusu

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.