3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

Bir kır gezisine çıktığımızı düşünelim. Bu kır gezisinde çiçeklerin rengini ve kokusunu, kelebeğin kanadındaki desenleri, kuş seslerini ve rüzgârın esintisini hangi duyularımızla algılarız? Düşünelim. Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Çiçeklerin rengini gözlerimizle algılarız. Ve kokusunu burnumuzla algılarız. Kelebeğin kadındaki desenleri gözlerimizle algılarız, kuşun seslerini kulağımızla algılarız. Rüzgarı ile tenimizle hissederek algılarız.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.