3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 51

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 51 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 51

Görselleri inceleyiniz. Aşağıda verilmiş eksik ifadeleri görsellere göre tamamlayınız.

  • Cevap:

Kırık cam parçalarına dokunmak tehlikelidir.Çünkü kırık cam parçaları derimizin yaralanmasına neden olur.

Bilinmeyen maddeleri koklamak zararlı olabilir. Çünkü bu maddeler burnumuzu tahriş edebilir, zehirlenmemize sebep olabilir.

Göz sağlığı için gözlük kullanmak gerekiyorsa bu bir alışkanlık hâline getirilmelidir. Çünkü görme sorunumuz tedavi edilemediğei için artabilir.

Çok gürültülü bir ortamda uzun süre bulunulmamalıdır. Çünkü yüksek ses kulak sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. 

Çok sıcak yiyecek ve içecekler hemen tüketilmemeli, bunların biraz soğuması için beklenmelidir. Çünkü sıcak yiyecek ve içecekler dil sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.