3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57

Hareket Özelliklerini Tanıyalım
Amaç: Hareket eden varlıkları gözlemleyerek bu varlıkların hareket özelliklerini belirlemek pinpon topu, iplik, ya-
İzlenen Yol pışkan bant, topaç.
1. İkişer kişilik gruplar oluşturalım.
2. İpliğin bir ucunu pinpon topuna bağlayalım. Çözülmemesi için ipliği yapışkan bantla sabitleyelim. İpliğin diğer ucundan tutarak pinpon topunu Görsel-l’deki gibi aşağı doğru sarkıtalım. Elimizi sağa sola hareket ettirerek pinpon topunu gözlemleyelim. Pinpon topunun hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini 58. sayfadaki tabloda işaretleyelim.

  • Cevap:

3. Topacı yerde çevirelim (Görsel-2) ve topacın hareketini gözlemleyelim. Topacın hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini tabloya işaretleyelim.

  • Cevap:

4. Grup arkadaşlarımızın birinden sınıfımızın bir duvarından diğerine kadar yürümesini isteyelim.

Arkadaşımız yürürken ondan koşmasını isteyelim. Arkadaşımız koşarken ondan yeniden yürümesini isteyelim. Arkadaşımızın hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini tabloda işaretleyelim.

  • Cevap:

5. Arkadaşımızdan sırasından tahtaya doğru yürümesini, tahtaya doğru yürürken kapıya yönelmesini isteyelim. Arkadaşımızın hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini tabloda işaretleyelim.

  • Cevap:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.