3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

Aşağıdaki açıklamalar hangi kavramı tanımlamaktadır? Bu kavramı noktalı yere yazınız.

CevapKuvvet

  • Duran bir cismi harekete geçirebilir. (…)
  • Hareketli bir cismin hızım artırabilir ya da azaltabilir. (…)
  • Hareketli bir cismi durdurabilir. (…)
  • Hareketli bir cismin yönünü değiştirebilir. (…)

Alican ve Kerem teneffüs zili çaldıktan sonra koşarak sınıftan çıktılar. Kantine bir an önce gitmek istiyorlardı. Her ikisi de koridorda hızla koşarken aniden sınıfın birinden öğrenciler çıktı.Yukarıda anlatılan olayın devamında sizce neler yaşanmış olabilir? Bu olaydan yola çıkarak hareketli varlıkların neden tehlikeli durumlar oluşturabileceğini aşağıdaki alana yazınız.

  • Cevap: Alican ve Kerem sınıftan andiden çıkan öğrencilere çarptılar. Hızlı ve dikkatsiz hareket edildiği zaman bunların kötü sonuçlar doğurabileceğini söyleyebiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74”

  1. Tamam canım sagol ben sana Bir i bu hafta hastane bir kız versin mutluluk ve bir kızın olsa aynı annesi gibi güzel öğretmenler oldukça 5inde maaş alçak öğretmene bir kız versin annesi gibi güzel bir kız versin annesi gibi güzel bir kız çocuk günü iyiki 3sınıf sayfa 7ve ve bir kızın olsa aynı annesi gibi güzel bir kız versin annesi gibi güzel öğretmenler oldukça 5inde maaş alçak kitapları haberiniz olsun kusura bakmayın ve bir kızın olsa aynı annesi gibi güzel öğretmenler oldukça 5inde maaş alçak kitapları haberiniz olsun kusura bakmayın ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.