3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Aşağıdaki problemleri defterinize çözünüz.
Yağız, 97 sayfalık kitabın 22 sayfasını okudu. Kalanını günde 5 sayfa okuyarak bitirmek istiyor. Yağız kitabı kaç günde bitirir?
7 kg limon 35 TL’dir. 9 kg limon almak için kaç lira ödenmelidir?
Üç arkadaştan Ahmet’in 45, Kadir’in 15 ve Ali’nin 24 misketi vardır. Hepsi misketlerini birleştirip misketleri eşit sayıda paylaşıyorlar. Her birine kaçar bilye düşer?
Zeki, 80 TL’sinin 20 TL’sini harcadı. Geri kalan parası ile tanesi 10 olan defterlerden kaç tane alabilir?
Bir markette 10 kilogram peynir 90 TL’ye alınıp bir kilogramı 15 TL’ye satılıyor. Bir kilogram peynirde kaç lira kazanılır?
2. Yandaki verilenleri kullanarak çözümünde bölme iş-lemi yapacağınız bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

4 yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143”

  1. Aynen. Ben doğrusunu veririm.
   35÷7=5
   9×5=45 lira
   İYİ DERSLER
   EN İYİ SEÇER MİSİN
   KEYIFLİ ANLAR
   (Kusura bakma bir an kendimi e.odevde sandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.