3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 197

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 197 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 197 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9.Aşağıdaki cümlelerdeki noktalı yerleri uygun ifadelerle tamamlayınız. a. Bir yıl………………gündür. b. Bir dakika 60………………..
c. Bir saat………………dakikadır. ç. Bir yıl……………….haftadır.
d. Bir hafta 7………………..

10.Aşağıdaki problemleri defterinizde çözünüz.

a.Bir lokantaya 28 kg kıyma alınmıştır. Kıymanın 15 kilogramı ile köfte, 7 kilogramı ile pide yapılmıştır. Lokantada kullanılmayan kaç kilogram kıyma kalmıştır?
b.Sıtkı Bey 16 Mart’ta gittiği iş seyahatinden 30 Mart’ta dönmüştür. Sıtkı Bey iş seyahatinde kaç gün kalmıştır?
c.Ayhan Bey, 687 lirasınınl 19 lirasına kazak 184 lirasına da mont almıştır. Kalan parasını birikim yapmak için ayırmıştır. Ayhan Bey kaç lira birikim yapmıştır?

11.Mete’nin manavdan aldıklarının kütlelerini yazınız.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 197 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 197 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.