3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Onur DOĞAN, Abdullah Tansel GEZMİŞ tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Noktalı kâğıda cetvel kullanarak bir kare çiziniz. Karenin köşegenini çizerek belirleyiniz.
2. Kareli kâğıda cetvel kullanarak bir dikdörtgen çiziniz. Dikdörtgenin köşegenini çizerek belirleyiniz.
3.İzometrik kâğıda cetvel kullanarak bir üçgen çiziniz. Üçgenin neden köşegeni olmadığını açıklayınız.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.