3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yandaki kutuya iki basamaklı bir doğal sayı yazalım.

Yazdığımız sayıyı sayı doğrusu üzerinde hangi iki sayının arasına yerleştireceğimizi söyleyelim.
Sayının en yakın olduğu onluğu bulalım ve not edelim.
Sayının en yakın olduğu onluğu nasıl bulduğumuzu anlatalım.
Üç basamaklı doğal sayıların en yakın oldukları yüzlüklerin nasıl bulunabileceğini tartışalım. Arkadaşlarımızın görüşlerine saygı duyalım.

Ali dede, bahçesinden 383 kasa domates, 175 kasa salatalık ve 248 kasa biber toplattı. Toplattığı sebzeleri satarken kasa sayılarını en yakın onluklara yuvarlayarak ifade etti. Kasa sayılarının en yakın oldukları onlukları sayı doğrusu üzerinde gösterelim.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.