3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 26

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Doğal sayıları en yakın oldukları yüzlüğe yuvarlamak için onlar basamağındaki rakama bakmalıyız.

Bir doğal sayının onlar basamağındaki rakam 5’ten küçük ise bu sayı kendi yüzlüğüne yuvarlanır. Bir doğal sayının onlar basamağındaki rakam 5 ise sayı bir sonraki yüzlüğe yuvarlanır. Bir doğal sayının onlar basamağındaki rakam 5’ten büyük ise bu sayı bir sonraki yüzlüğe yuvarlanır.

Oltaların solundaki doğal sayıları en yakın oldukları onluklara ve yüzlüklere yuvarlayarak balıkların sağındaki kutulara yazınız.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 26”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.