3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 266

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

ÖĞRENDİKLERİMİZİ UYGULAYALIM
1.Aşağıda modellenen renkli kartonlar boşluk kalmayacak biçimde kare şeklindeki el işi kâğıtlarıyla kaplanacaktır. Her bir karton için kaç tane el işi kâğıdı gerektiğini bulunuz.

2.Aşağıdaki masaların kaç tane peçete ile kaplandığını sayarak bulunuz. Masaların alanlarını karşılaştırınız.

3. Sıra, öğretmen masası, yazı tahtası gibi eşyaların alanlarının kaç dosya kâğıdı büyüklüğünde olduğunu tahmin ediniz. Eşyaların alanlarını kaplayan dosya kâğıdı birimlerini sayarak tahminlerinizi kontrol ediniz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 266  Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.