3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki formaların üzerindeki numaralar bir sayı örüntüsü oluşturmuştur. Sayı örüntüsünün kuralını modelleyerek belirleyiniz. Numaraları yazılmayan formaların numaralarını formaların üzerlerine yazınız.

2. Aşağıdaki eteklerin üzerinde yazılı olan sayılar bir sayı örüntüsü oluşturmuştur. Sayı örüntüsünün kuralını belirleyiniz. Belirlediğiniz kurala göre sayı örüntüsünü 4 adım genişletiniz.

3. 10 ile başlayan ve her adımda bir önceki adımda verilen sayı 5 artan
bir sayı örüntüsünün 5 adımını oluşturunuz.

4.50 ile başlayan ve her adımda bir önceki adımda verilen sayı 3 azalan bir sayı örüntüsünün 5 adımını oluşturunuz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

 

2 yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34”

  1. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım amcam merhaba da bu var ama ben hala uyumadım nasılsın nasılsın nasılsın merhaba için çok önemli bir konu hakkında bir yardımcı olur musun merhaba da bu yüzden bu ayakkabıları 3 merhaba da bu konuda bir şey var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.