3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

ÖRNEKLER 

Nur, yakın arkadaşı Nuray’a bileklik yapmak için 162 tane boncuk kullandı. Bileklik Nuray’ın bileğine dar geldiği için bilekliğe 8 tane daha boncuk ekledi. Nur’un yaptığı bileklikte toplam kaç tane boncuk kullandığını sayı çifti yöntemini kullanarak zihinden işlem yaparak bulalım.

Sedef ve Sinan, iyi iki arkadaştır. Yürüyüş yolunun 600 m’sini koşarak 70 m’sini yürüyerek tamamlamışlardır. Yürüyüş yolunun uzunluğunu zihinden işlem yaparak bulalım.
600 + 70 işlemini üzerine ekleme yöntemini kullanarak zihinden toplayalım.

ÖĞRENDİKLERİMİZİ UYGULAYALIM
Aşağıdaki toplama işlemlerini zihinden yapınız. Kullandığınız yöntemleri defterinize yazarak açıklayınız.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.