3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

ÖĞRENDİKLERİM İZİ UYGULAYALIM
1 . Aşağıda verilen problemleri defterinizde çözünüz.

Belediye işçileri birinci gün 417 metre kaldırım taşı döşediler. İşçiler ikinci gün, birinci günden 85 metre fazla kaldırım taşı döşediklerine göre iki günde toplam kaç metre kaldırım taşı döşenmiştir?

Bir kamyonet birinci gün 293 kg toprak taşıdı. İkinci gün, birinci günden 175 kg fazla toprak taşıyan bu kamyonet iki günde toplam kaç kilogram toprak taşıdı?

Bir kümeste 114 horoz, horozlardan 78 fazla tavuk, tavuklardan 121 fazla civciv bulunmaktadır. Bu kümeste toplam kaç hayvan vardır?

Bir okul kütüphanesinde 126 masal, 275 roman, 346 hikâye kitabı vardır. Buna göre bu okulun kütüphanesinde kaç kitap vardır?

2. Yandaki tabloda verilen verileri kullanarak çözümünde toplama işlemi yapılacak bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

4 yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.