3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

ÖĞRENDİKLERİMİZİ UYGULAYALIM
1. Aşağıda verilen problemleri defterinizde çözünüz.

Dedem bahçesine 186 tane domates, 123 tane biber fidesi dikti. Dikilen fidelerden 95 tanesi tutmadı. Bahçeye dikilen fidelerden kaç tanesi tutmuştur?
Bir pazarcı satmak için getirdiği 587 tane karpuzun 175 tanesini öğlene kadar, 256 tanesini de öğleden sonra sattı. Satılmayan kaç tane karpuz kalmıştır?
Bir basketbol maçını izlemek için spor salonuna 186 erkek seyirci geldi. Salonda erkek seyircilerden 98 eksik kadın seyirci vardı. Spor salonunda, salondaki toplam seyirci sayısından 49 fazla koltuk vardır. Spor salonu kaç kişiliktir?

2. Aşağıdaki verileri kullanarak çözümünde toplama ve çıkarma işlemleri kullanılacak bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

3 yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.