3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 88

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

GRAFİKLERLE İLGİLİ PROBLEMLERİ ÇÖZELİM
Aşağıdaki şekil grafiğinde bir okul kantininde gün içinde satılan bazı ürünler gösterildi.
^ Satılan poğaça sayısının, simit sayısından kaç tane fazla olduğu hangi işlemle bulunabilir?

İkişer kişilik gruplar oluşturalım.
Yukarıdaki grafikte gösterilen verileri kullanarak defterimize toplama ve çıkarma işlemi kullanarak cevaplayabileceğimiz 3 problem yazalım.
Yazdığımız problemleri grup arkadaşımıza verelim ve çözmesini isteyelim. Grup arkadaşımızın yazdığı problemleri de biz çözelim.

Örnek

Okul kütüphanesindeki kitap türlerinin sayısı şekil grafiği ile gösterilmiştir. Verilen problemleri grafiğe göre problemleri cevaplayalım.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 88”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.