3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5 . Aşağıdaki problemleri defterinizde çözünüz.

Bekir’in boyu 128 cm’dir. Babasının boyu Bekir’den 54 cm daha uzundur. İkisinin boylarının uzunluğunun toplamı kaç santimetredir?

Bir meyve bahçesinden 302 kg kiraz ve 175 kg elma toplandı. Kirazlardan 148 kg fazla erik toplandı. Meyve bahçesinden toplam kaç kilogram meyve toplandı?

6. Aşağıdaki verileri kullanarak çözümünde toplama işlemi kullanılacak bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazarak çözünüz.

7.Aşağıda verilen problemleri defterinizde çözünüz.

Bir okulun 287 öğrencisi vardı. Bu okula tadilatta olan diğer okuldan 173 öğrenci geldi. Tadilat tamamlandıktan sonra 167 öğrenci eski okuluna döndü. Okulda kaç öğrenci kalmıştır?
Bir çiftlikteki tavuklardan 1. gün 217, 2. gün 286, 3. gün 275 yumurta alındı. Üç günde alınan yumurtaların 517’si satıldı. Geriye kaç yumurta kalmıştır?
8. Aşağıdaki verileri kullanarak toplama ve çıkarma işlemlerini gerektiren bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinizde çözünüz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.