3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 122

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı

SORULAR

3) Pikniğe giden Oğuz, aldığı 4 m halatın 2 m 50 cm’si ile salıncak yapmıştır. Artan halat kaç santimetredir?

4) Perihan Hanım, evinin 5 m uzunluğundaki koridoru için 4 m 20 cm uzunluğunda bir yolluk almıştır. Koridorda kaç santimetre boşluk kalmıştır?

5) 25 basamaklı bir merdivenin bir basamağının yüksekliği 25 santimetredir. Bu merdivenin en üst basamağının yerden yüksekliği ne kadardır?

6) Ümit, haftada 3 gün, havuzda yüzmeye gidiyor. 25 metrelik havuzda bir turunu havuzun sonuna kadar gidip geri dönerek tamamlıyor. Ümit 1 günde 5 tur yüzdüğüne göre haftada toplam kaç metre yüzmektedir?

7) Resimdeki verileri kullanarak bir problem kurunuz ve çözünüz.

8) 1 m 68 cm boyundaki bir palyaço, sirkte 155 cırTlik sopaların üzerinde gösteri yapmaktadır. Sopalarla birlikte palyaçonun boyu ne kadar olur? Metre ve santimetre cinsinden yazınız.

9) Cem, kuş yuvası yapmak için 2 m uzunluğunda bir tahta parçası aldı. Tahtadan 18 cm uzunluğunda 2 parça ve 25 cm uzunluğunda 5 parça kesti. Problemi, bir soru cümlesi
yazarak tamamlayıp çözünüz.

CEVAPLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.