3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 131

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı

SORULAR

4 metrelik telin tamamıyla aşağıdaki bahçenin hangisi çevrilebilir?

Kırtasiyeci, toptancıdan 27 kutu silgi aldı. Her kutuda 35 silgi var. 593 silgi satıldığına göre kırtasiyede satılmayan kaç silgi kalmıştır?

Eşitliklerin boş bırakılan kısımlarını uygun şekilde tamamlayınız.

Ayhan, 12 yunus balığının her birini birer kova balık ile besledi. Bir kovada 28 tane balık olduğuna göre Ayhan yunuslara toplam kaç tane balık vermiştir?

Kırk sayısından başlayarak ileriye doğru sekizer sekizer saydığımızda 4. olarak hangi sayıyı söyleriz?

46 kişilik bir arkadaş grubu havuza gitti. Yandaki işlem grubun havuz girişi ücretini bulmak için yapılmıştır. İşlemi tamamlayarak soruları cevaplayınız.

a) Giriş için bir kişi kaç lira ödemiştir?

b) Grup, toplam kaç lira ödemiştir?

Verilen şekillerin uzunluklarını santimetre cinsinden tahmin edip tahmininizi ölçme yaparak kontrol ediniz.

Hülya’nın uçurtmasının ipi 12 m’dir. Ozan’ın uçurtmasının ipi ise 9 m 50 cm uzunluğundadır. Hülya’nın uçurtmasının ipi Ozan’ın uçurtmasının ipinden kaç santimetre daha uzundur?

CEVAPLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.