3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 140

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevabı

SORULAR

3) Okulda düzenlediğimiz geziye 1 -4. sınıflardan 33, 5-8. sınıflardan 47 öğrenci katıldı. Bizimle birlikte 4 öğretmen geldi. Gezi için 3 otobüs tutuldu. Otobüslere binen kişi sayısı eşit olmak üzere bir otobüste kaç kişi olur?

4) 56 kişilik izci grubu kamp alanında sekizer kişilik gruplara ayrıldı. Her grupta kaç izci vardır?

5) Bir lokantaya giden 3 arkadaşa 54 lira hesap geliyor. 3 arkadaş toplam 6 lira da bahşiş vererek hesabı eşit paylaştıklarına göre her biri kaç lira ödemiştir?

6) 3 katlı rafa 84 tane kitap dizildi. Bunlardan 16 tanesi birinci rafa yerleştirildi. Kalan kitaplar diğer raflara eşit paylaştırdığına göre kalan rafların her birine kaç kitap düşer?

7) Resimde tavşan, kunduz ve sincabın evlerinin yerleri görülmektedir. Kunduzun evinin sincabın evine uzaklığı, tavşanın evine uzaklığının 3 katıdır. Buna göre tavşan ile kunduzun evleri arası kaç metredir?

8) 9 katlı ve her katında 10 tane cam olan bir binanın her gün 6 camı temizleniyor. Camların tamamı kaç günde temizlenir?

9) Çözümünde aşağıdaki işlemlerin yapıldığı bir problem kurunuz.

CEVAPLAR

 

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Bir trende 12 vagon ve her vagonda 24 koltuk vardır. Yolcular trene bindikten sonra 28 koltuk boş kaldığına göre trendeki yolcu sayısı kaçtır?

Ablamın kitaplarının sayısı, benim kitaplarımın sayısının 4 katıdır. Benim 79 kitabım olduğuna göre ikimizin toplam kaç kitabı vardır?

Bir tavuk çiftliğinde 126 tavuk, 57 civciv vardır. Civcivlerin 3 katı kadar da horoz vardır

Begüm ve Kağan, görme engelliler için hazırlanan sesli kitap projesine gönüllü olmuşlardır. Begüm, proje için 169 sayfa kitap okumuştur. Kağan ise Begüm’ün okuduğu sayfa sayısının 3 katından 148 sayfa eksik kitap okumuştur. Kağan kaç sayfa kitap okumuştur?

  • Cevap:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.