4. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 179

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Bunu da bilelim: Geri dönüştürülen 1 ton cam atık, 100 litre petrol tasarrufu sağlar.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı Meb Yayınları

5. Aşağıdaki dereceli kaplar kullanılarak ölçümler yapılmışır. 1 numaralı kapta 600 ml su bulunmaktadır. Bu suyun içine küp ve küre cisimleri atıldığı zaman suyun seviyesi 750 ml olmaktadır. Yine 1 numaralı kabın içine sadece küp cismini attığımızda suyun seviyesi 700 ml gelmektedir. Buna göre kürenin hacmi kaç ml’dir?
A) 200 ml B) 150 ml C) 100 ml D) 50 ml

  • Cevap: D

6. Yandaki boş kabın kütlesi 250 gramdır. Aynı kabın içine zeytinyağı koyup tarttığımızda ise 850 gram gelmektedir. Buna göre zeytinyağının kütlesi kaç gramdır?
A) 500 gr B) 600 gr C) 750 gr D) 610 gr

  • Cevap: B

7. Bir bardağın içindeki suyun sıcaklığı termometre ile ölçüldüğünde 45 °C (Derece Selsiyus)gelir. Bu suyun içine sıcaklığı 15 °C (Derece Selsiyus) olan bir çay kaşığı koyulduğunda aşağıdaki olaylardan hangisi gerçekleşmez?
A) Sudan çay kaşığına doğru ısı geçişi olur.
B) Suyun sıcaklığı zamanla azalır.
C) Çay kaşığının sıcaklığı zamanla artar.
D) Su ısı alır.

  • Cevap: D

8. Aşağıdaki karışımlardan hangisi süzme yöntemiyle ayrıştırılamaz?
A) Su ve pirinç karışımı B) Su ve nohut karışımı C) Su ve fasulye karışımı D) Su ve şeker karışımı

  • Cevap: D

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.