4. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 194

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Gaz lambasının alt kısmında gaz yağının konulduğu bir haznesi vardır.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı Meb Yayınları

Enerji, tüm dünya ve yaşam için son derece önemlidir. Evimizde ve apartmanımızda alacağımız önlemlerle ülke ekonomisine ve aile bütçemize katkıda bulunabiliriz. Ülke ve aile ekonomisine katkı sağlamak için aydınlatma araçlarını kullanırken aşağıdaki durumlara dikkat etmeliyiz:

Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmak, aile ve ülke ekonomisine nasıl katkı sağlamaktadır. Tartışalım. 

  • Cevap: Aydınlatma araçları elektrik enerjisi ile çalışmaktadır, bu araçları yerinde kullanmak gerekmektedir. Aksi taktire maddi anlamda sıkıntı yaşayabiliriz. Gelişen teknoloji ile tasarruflu aydınlatma araçları üretilmiştir. Bizler tasarruflu aydınlatma araçlarını kullanarak enerjiden dolayısıyla da paramızdan tasarruf edebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.