4. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 234

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Yaşadığımız çevrede canlı ve cansız birçok varlık bulunmaktadır.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 234 Cevabı Meb Yayınları

Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için hangi kaynakları kullanırız? Tartışalım. 

Cevap: Elektrik enerjisinin elde edilmesinde doğadaki enerji çeşitleri kullanılmaktadır. Bu enerji kaynakları değişik dönüşümler sonucu elektrik enerjisine çevrilir.

Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için şu kaynakları kullanırız:

  • Elektrik santralleri
  • Pil
  • Batarya
  • Dinamo
  • Akü

24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olsa yaşamımız nasıl etkilenirdi? Tartışalım. 

Cevap: Doktorlarımızın kullandığı çoğu eşyayı kullanamazdık bu yüzden sağlığımız etkilenirdi. Işık olmasaydı gece bir yeri göremezdik ve derslerimizi yapamazdık. Bulaşık ve çamaşırı saatlerce uğraşarak ve ellerimizle yıkamak zorunda kalırdık. .Ütü yapamazdık bu yüzden kıyafetlerimiz çok kırışık olurdu. Metro tren… vb. ulaşım araçlarından faydalanamazdık. Yiyecek ve içeceklerimizi saklayamazdık çabuk bozulurlardı. Birbirlerimizle iletişim kuramazdık. Merdiven kullanmak zorunda kalan yaşlılar asansör kullanamazlardı. Televizyon olmazdı bu yüzden dünyadan ve olaylardan haberimiz olmazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.