4. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 248

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Okyanus ve denizlerde yer alan sular tuzlu olduğundan kullanılamamaktadır.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 248 Cevabı Meb Yayınları

A) Yukarıda dört kişilik iki farklı aileye ait elektrik faturaları bulunmaktadır. Evler aynı büyüklüktedir ve içlerinde aynı sayıda elektronik cihaz kullanılmaktadır. Evlere farklı tutarlarda elektrik faturaları gelmiştir. Bunun nedeni ne olabilir?

  • Cevap: 75TL gelen faturadaki evde çok daha fazla enerji harcanmıştır düşük gelen evde ise enerji tasarrufu yapılmış olabilir.

1. Fatura gideri/tutarı düşürülebilir mi? Nasıl?

  • Cevap: Fatura tutarı düşürülebilir. Evde boş ışıkları kapatarak, ısı yalıtımı yaparak ve boş elektronik aletlerin fişini çekerek tutarı düşürebiliriz.

2. Evinizdeki elektrik faturasının tutarını düşürmek için neler yapabilirsiniz?

  • Cevap: Evimizdeki elektrik faturasını düşürmek için ısı yalıtımı yapabilir, elektronik aletlerle işimiz bitince fişini çekebilir ve gereksiz ışıkları kapatabiliriz.

 

Bir Yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 248”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.