4. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 249

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

İnsanlar tarafından tüketilen atıklardan değerlendirilebilir olanlar çeşitli yöntemlerle ham maddeye dönüştürülür. Bu atıkların tekrar dönüşüm sürecine dahil edilmesine geri dönüşüm denir.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı Meb Yayınları

Aşağıdaki tabloda bu ünitede öğrendiğiniz konular vardır. Bu konuları siz anlatacak olsanız hangilerini en iyi anlatırsınız? Hangi konuları anlatırken zorlanırsınız? Hangi konuları tekrar etmeniz gerektiğini düşünüyorsunuz? Aşağıdaki konuları, tablodaki uygun yerlere yerleştiriniz.

ÜNİTEDE ÖĞRENDİĞİNİZ KONU BAŞLIKLARI
Kaynaklarımızın Tasarruflu Kullanılması Elektriği Tasarruflu Kullanabilmek İçin Neler Yapmalıyız? Suyun Tasarruflu Kullanımı Besinlerden Nasıl Tasarruf Yapabiliriz? Yeniden Kullanımın Önemi Kaynakların Önemi Geri Dönüşümün Önemi

  • Cevap

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.