4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 142

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 142

Etkinlik Basamakları
> Geçmişte ve günümüzde kullanılan aydınlatma araçlarının neler olduğu hakkında bir araştırma yapalım.
> Bu aydınlatma araçlarını parlaklık, kullanım ömrü, tasarruf özellikleri yönünden karşılaştıralım.
> Aşağıdaki gibi bir tabloyu defterimize çizerek sonuçlarımızı buraya yazalım.

  • Cevap:

 Geçmişte hangi aydınlatma araçları kullanılmaktadır?

  • Cevap: Ateşle, mumla, gaz lambasıyla.

 Günümüzdeki ve geçmişteki aydınlatma araçlarını karşılaştırdığımızda neler söyleyebiliriz?

  • Cevap: Geçmişteki aydınlatma araçları hem çok ışık veriyordu. Hemde çabuk bitiyordu. Ama şuan aydınlatma araçlar gayet güzel ve aydınlatması çok yüksek. Ve kullanımları çok daha kolay.

 Teknolojinin aydınlatma araçlarının gelişimine olan katkısı hakkında neler söyleyebiliriz?

  • Cevap: Teknoloji olmasaydı hiçbirşey gelişmezdi diyebiliriz. Şuan eğer lambaları ampulleri kullanabiliyorsak bunlar hep teknolojini gelişmesiyle olan şeylerdir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

6 yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 142”

  1. F!f genç ndbngabadvabfbfbs vebu kanala uçurdu iş makinesinde unutulan valiz polisi ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve fotoğrafları o zaman bu jvjd bu jvjd ve fotoğrafları ve videoları ile konuşmassan bu jvjd gibi bir abim beni ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve bu arada nerede oturuyorsun ve fotoğrafları o yüzden de o zaman bu arada bir abim duyarsa bu arada nerede oturuyorsun ve videoları görüntüleyin o zaman da

    1. Senden önce ben de seni hiç beğenmedim ama bu sefer de ben de seni hiç beğenmedim merhaba için bir neden yok ki benim için çok teşekkürler hocam merhaba ben de seni seviyorum demek kolay ama yüreğime zor değil mi bu kadar çok insan var ama ben de seni çok seviyorum ama çalışmıyorum nasılsın nasılsın @wwaa merhaba ve bu yüzden bu kadar mı zor bir şey var mı ya da arama yapabilirsiniz ama bu bildiğin gibi değil Allah sabredenlerle beraberdir merhaba ve ben yine seni severim sevmesine gerek yok ki Allah sabredenlerle e w merhaba için bir neden söyle ona bir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.