4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185

Sevgili arkadaşlar,
Bu görev bizim yaratıcı düşünme, araştırma yapma ve model oluşturma becerilerimizin
gelişmesine katkıda bulunacaktır.
Çalışmamızı yaparken kitabımızın 11. sayfasındaki “Fen, Mühendislik ve Girişimcilik Uygulamaları” başlığı altındaki bilgileri okuyalım.
Bu çalışmamızı hazırlarken aşağıdaki adımları izlemeniz bize yardımcı olacaktır:
1. Çalışmamızı yaparken öğretmenimizden yardım alalım. Öğretmenimizin rehberliğinde gruplar oluşturalım. Grup arkadaşlarımız arasında görev paylaşımı yapalım. Proje süresince yapacağımız çalışmaları planlayalım.
2. Yaşam için gerekli olan kaynakların (su, besin, elektrik) tasarruflu kullanımı ile ilgili neler yapılabileceği ve bunların geri dönüşümünün önemi hakkında araştırma yapalım.
3. Geri dönüşümün kaynakların tasarrufu için önemi hakkında arkadaşlarımızla tartışalım.
4. Konumuzla ilgili görsel materyaller de toplayalım. Edindiğimiz bilgiler ve görsel materyalleri kullanarak geri dönüşümün önemi ile ilgili poster çalışması hazırlayalım.
5. Çalışmamız için bütçe planlaması yapalım. Planlamamızda giderlerimizi ve gelirlerimizi gösterelim.
6. Projemiz süresince edindiğimiz bilgileri, yapmış olduğumuz çalışmaları, bütçemizi ve posterimizi anlatan bir rapor hazırlayalım.
7. Çalışmamızı öğretmenimiz tarafından belirlenen bir tarihte sınıfta sunalım.
Bu çalışmadaki performanslarımız “Değerlendirme Anahtarındaki ölçütlere göre öğretmenimiz tarafından değerlendirilecektir.
Çalışmamızı yıl sonunda bilim şenliğinde sunmak üzere saklayalım.

  • Cevap:

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.