4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192

1. Elektriğin keşfedilmesi insanlara ne gibi yararlar sağlamış olabilir? Arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap: Günümüzde bulunan icatların çoğu elektriğin bulunmasıyla keşfedildi. Elektrikle birlikte elektrikle çalışan aletler bulundu ve hayatımız çok fazla kolaylaştı.

2. Elektrik devresinin ne anlama geldiğini, basit bir elektrik devresi için nelere ihtiyaç olduğunu araştıralım.

  • Cevap: Elektrik devresi içinde kablosu, anahtarı, güç kaynağı ( pil ), ve bir ampul- duy dan oluşan devredir.

Resimde hangi elektrikli araçlar görülüyor?

  • Cevap: Lamba,televizyon, elektrikli süpürge, cep telefonu,radyo.

Evlerde aynı anda birden fazla elektrikli araç çalıştırılabiliyor. Elektrikle çalışan araçlar arasında bir bağlantı olduğunu söyleyebilir miyiz? Televizyonun açma kapama düğmesi ile lambaları açmak için kullanılan düğmeler arasında nasıl bir benzerlik olabilir? Arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap: Hepsinin ortak yönü elektrikle çalışıyor olmalarıdır. Televizyonun düğmesi ile lambaların düğmesi  birbirine işlev olarak benzerler. Biri televizyonu açmak çalıştırmak için kullanılırken, diğeri lambaları açmak ve çalıştırmak için kullanılır. İkisininde yaptığı iş aynıdır diyebiliriz.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.