4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 198

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı  6.Bölüm Değerlendirme Cevapları

4. Sınıf  Fen Bilimleri Ders Kitabı Ata Yayıncılık 6. Ünite İnsan ve Çevre  Sayfa 198 6.Bölüm Değerlendirme Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Ata Yayıncılık Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 198 Cevabı

Su ve elektrik kullanımı ile ilgili doğru davranışın yer aldığı resimleri yuvarlak içine alınız, yanlış davranışların yer aldığı resimlerin üzerine “X” koyunuz.

  • Cevap

Besinlerin tasarrufu ile ilgili neler yapılabileceğini aşağıdaki boşluğa yazınız.

Cevap: Maddeler şeklinde sıralarsak;

  • Bayat ekmekleri atmayın: Bir gün önceden kalan, bayatlamış ekmeklerinizi çöpe atmayın. Onları küçük küçük doğrayın, baharatlarla soteleyin ve salatalarınız ya da çorbalarınız için kruton yapın.
  • Süt paketini açtıktan sonra bozulmadan bitiremiyorsanız, ekşimesini beklemeyin. Bunun yerine birazını ayırıp süzme peynir yapın.
  • Çürümüş meyveleri fırınlayın: Aşırı derecede olgunlaşmış, kararmış muzları atmak yerine onları bir tatlının içinde kullanıp fırınlayabilirsiniz.
  • Bayatlamış cipslerinizi atmayın: Bayatlamış cipslerinizi çöpe atmak zorunda değilsiniz. Bunları mikrodalga fırında yeniden tazeleyebilirsiniz. Cipslerinizi mikrodalgaya dayanıklı bir tabağa yerleştirin ve tam güçte 10 saniye fırınlayın.
  • Kahve çekirdeklerini yeniden kullanın: Kullanılmış kahve çekirdekleri karıncaları evinizden uzak tutar. Ayrıca çekirdekler sayesinde kokulardan kurtulabilirsiniz, saksıdaki bitkilerinizi canlanmasına yardım edersiniz.
  • Dolabınızda aylarca beklemiş pirincinizi atmadan önce tekrar düşünün. Bu pirinci ıslanmış elektronik cihazlarınızı kurutmak için kullanabilirsiniz. Islanmış bir cihazınızı 24 saat boyunca bir kase dolusu pirincin içinde bekletin.

 

11 yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 198”

  1. Çok yanlış şeyler söylüyorsunuz.Küfür etmeyin günah. Hayat sevince güzel. Herkese iyi davranın,herkesi sevin hayat öyle değil böyle güzel🤬😀😁

  2. lan küfür etmeyin babam kızıyor günah sen hicmi din kültürü ahlak bilgisi hocanı dinlemedin mi küfür günah 😡😡😡😡😡

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.